Kolo výzev startuje - získáte v první všechny tři suvenýry?

28.3.2023 | Blog | Ondra

Někteří z vás si asi všimli, že za pár dní (konkrétně 3.dubna ve 14:00) končí poslední kolo Žabákova bludiště. I na dalšího půl roku si pro nás Geocaching HQ připravilo další suvenýrovou akci, která tentokrát nese název Kolo výzev (Wheel Of Challenges). Bude se jednat postupně o šest výzev, ve kterých budeme vždy moci získat dva až tři suvenýry podle jednotlivých stupňů splnění daných výzev. Abychom věděli, jaký typ výzvy nás bude čekat, kolo se bude roztáčet vždy s šestidenním předstihem. O tom, co bylo vytočeno, vás budeme informovat na našem Facebooku.


Logo suvenýrové akce Wheel Of Challenges.

Tedy ne úplně se bude roztáčet, ani nebudeme nějaké virtuální kolo na herním webu roztáčet my. Skrze náš dashboard budeme mít přístup pouze na tuto stránku, na které tentokrát nezjistíme svůj postup - dozvíme se pouze jakou výzvu právě plníme, jaké jsou podmínky pro získání některého ze suvenýrů a kdy se bude točit příště. Točit tedy vždy bude HQ. 

Neboť přechod z letního času na středoevropský nás čeká až koncem října, novou výzvu bychom měli začít plnit vždy první pondělí v měsíci ve 14:00. Čas na plnění bychom pak pravděpodobně měli mít stejně jako u předchozích suvenýrových akcí vždy do začátku té následující - byť tentokrát to nikde výslovně uvedeno není a podle textu u první výzvy je možné, že čas budeme mít vždy pouze do konce daného měsíce. To ovšem zjistíme až po první výzvě.

Typ výzvy Od Do (pravděpodobně)
Počet nálezů 3.dubna 2023 1.května 2023
Body oblíbenosti 1.května 2023 5.června 2023
Počet dnů s nálezem 5.června 2023 3.července 2023
Streak 3.července 2023 7.srpna 2023
Ikonky 7.srpna 2023 4.září 2023
Týmová (eventy atp.) 4.září 2023 2.října 2023

O jaké výzvy přesně se bude jednat, to zatím (s výjimkou té první) nevíme. Je však jasné, že všechny chystané výzvy musí již být v systému naprogramovány, takže může napovědět i první video s losováním, v němž můžeme pod kolem štěstí vidět šest ikonek: Smajlíka, auto, postavičky, srdce, hvězdici a otazník - který je však ve videu na kole samotném zaměněn za tři kolečka s ikonkou multiny.

Nemáte povolena cookies, proto vám sem nemůžeme vložit video z jiného webu. Můžete si jej však zobrazit kliknutím zde.
Záznam prvního losování na kole výzev.

U smajlíka je nám odtajněno, že se jedná o počet nálezů. Za nalezení pěti keší dostaneme suvenýr s bronzovou obroučkou, za 10 se stříbrnou, za 100 se zlatou. To bude první výzva, přičemž jako nálezy keší by se měly započítávat i nálezy jednotlivých stanovišť Adventures. Co ovšem mohou znamenat ty další ikonky?

Vzhledem k tomu, že na ověřování challenge keší je zapotřebí Project-gc, neočekával bych žádné programátorsky náročné výzvy, jaké můžeme znát právě z challenge keší. Zároveň ani neočekávám, že by HQ něco změnilo na svém postoji k dobrovolnosti zakládání keší. Výzvy by se tedy měly týkat lovení, případně jiných aktivit spojených s webem, ovšem v žádním případě vlastnictví keší. Odhaduji tedy, že ikonka srdíčka by mohla znamenat odlov keší s určitým počtem bodů oblíbenosti. Tři kolečka s ikonkou multiny a zároveň otazník by mohly značit spojitost s odznakem Diverse cacher - tedy nalezení co největšího počtu ikonek. Postavičky by mohly mít spojitost s eventy, ovšem také s atributem Teamwork required, či s funkcí webu - přidáváním přátel. U ikonky auta se pak nabízí atribut Drive-in cache. A u hvězdice mě nenapadá vůbec nic - podle článku na oficiálním blogu, konkrétně věty "From seeing how many geocaches you can find in a month, to testing how long you can keep up a daily streak" by však jedna ikonka mohla či měla značit právě ten streak - tedy udržení několikadenní řady nálezů. I když, hvězdičkami se značí terén a obtížnost...

Co myslíte vy, že by mohly jednotlivé ikonky značit? Podělte se o to s námi na našem Facebooku. Stejně tak, pokud vám příjde, že jsme v článku opomenuli nějakou důležitou věc týkající se této nastávající suvenýrové akce - rádi ji do článku doplníme.