Jak změnit datum logu u eventu?

16.5.2022 | Blog | Ondra

Uplynulý víkend by se dal nazvat jako ikonkové šílenství. Bylo totiž možné trhnout rekord v počtu odlovených ikonek během jednoho dne, o kterém jsme tady na blogu psali už z kraje roku. Jak se však později ukázalo, čestný odlov nám mohla zkomplikovat jedna nedávno zavedená funkce Geocaching.com, která má za úkol opravit hráčem chybně zadaný údaj datumu při logování.


Co konkrétně tato funkce umí? Nedovolí event zalogovat dříve, než nastane datum uvedený v záhlaví listingu. A jakmile tento datum nastane, automaticky přehodí datum logování na uvedený den. Dlouho jsme nevěřili tomu, že tato funkce bude platit i pro vícedenní eventy typu Giga nebo GPS Maze. Ověřit to nebylo kde, neboť od zavedení této funkce v roce 2019 se žádný vícedenní event nekonal. V minulém týdnu jsme se zeptali HQ a zjistili jsme, že se skutečně žádná výjimka nechystá.

"Dříve to (měnit datum logu) možné bylo, ale způsobilo to více problémů s logy, suvenýry, statistikami atd., než užitku. Proto je aktuální omezení na oficiální datum eventu, který je (v záhlaví listingu) uveden. V současné době není editace (této funkce) na pořadu dne."

 

A skutečně v pátek nebylo možné zalogovat Giga-event jiným typem logu než Write Note a při logování v neděli se nám datum automaticky měnil na sobotní. Jak se ovšem ukázalo, existuje způsob, jakým lze zalogovat účast na eventu na den, kdy jste na něm skutečně byli.

 

V současné době můžeme logovat keše a eventy pomocí dvou rozhraní. Nového (při psaní logu máme v adresním řádku play/geocache/gckód/log) a starého (seek/log.aspx?parametry). U nového se nám při psaní logu datum neukáže vůbec. U starého ano, ale nejde editovat (ani cestou popsanou níže). To je vlastně ale jen dobře, protože zalogováním s jiným datumem bychom nezískali suvenýr vázaný na konkrétní datum. Naopak jak jednou suvenýr získáme, nezmizí nám ani smazáním logu. Zalogovat tedy musíme s datem, který je uvedený v hlavičce listingu.

 

Teprve po zalogování se můžeme vrhnout na změnu datumu. Potřebovat k tomu budeme prohlížeč Firefox nebo Chrome. Nejprve se potřebujeme dostat na formulář pro editaci logu. Pozor, pokud jsme logovali starým formulářem. V takovém případě se po kliknutí na tužku u logu (hned po jeho odeslání) nedostaneme na jeho úpravu, nýbrž na psaní nového logu. Proto je nejlepší si nejprve otevřít listing který máme zalogován (například GC7WWWW), v něm kliknout vpravo nahoře u žlutých smajlíků na (například) Logged on: 14.5.2022 a teprve zde po otevření našeho logu kliknout na onu tužtičku pro editaci (vedle popelnice).

Otevře se nám náš log pro úpravy, ve kterém vidíme datum logu, ale nelze přepsat. On však přepsat lze. Níže je návod pro prohlížeč Firefox - je to však možné i v prohlížeči Chrome, způsob se příliš neliší, návod na něj je na Facebooku v komentáři od Lugiaa, který se s námi o tento způsob podělil.

 

Klikneme na datum logu (A) pravým tlačítkem myši a z nabídky vybereme Prozkoumat prvek. Dole se nám otevře několik tabulek, přičemž v té vlevo bude vyznačen řádek ➤<dd>…</dd>. Kliknutím na plnou šipku jej rozevřeme a v následujícím řádku na obrázku označeném jako B uvidíme value="14.5.2022". Dvojklikem na datum se stane editovatelným a můžeme jej zde přepsat, třeba na 15.5.2022. Potvrdíme zmáčknutím klávesy Enter a tím se nám změní datum i u písmene A. V tuto chvíli máme ve formuláři datum upravený, ale formulář nelze s dole otevřenými tabulkami odeslat. Nejprve musíme tyto tabulky zavřít kliknutím na křížek (na obrázku u písmena C). Nyní již lze log odeslat i s upraveným datem.


Návod na úpravu datumu logu. 

Ovšem pozor na následnou editaci. Pokud jste například ve svém logu udělali nějakou gramatickou chybu kterou budete chtít opravit, pokud dáte znovu upravit log, opět se jako jeho jeho datum objeví to ze záhlaví listingu. V takovém případě tedy bude znovu nutné to datum změnit pomocí tohoto návodu.