Uspořádejte Maker Magic event!

19.5.2023 | Blog | Ondra

Už je tomu devět let, kdy proběhla akce zvaná Maker Madness. Tehdy bylo uspořádáno 972 eventů, za účast na některém z nich pak dostali hráči suvenýr. Nyní, po devíti letech, přichází pokračování pod názvem Maker Magic.

Na začátek si řekněme to hlavní - nejedná se o nový typ eventů. Jedná se klasické eventy s klasickou ikonkou, jejichž názvy začínají slovy Maker Magic: a jsou zařazeny v jednom z oficiálních bookmarků: v USA a mimo USA. Podle původních plánů měl každý takový event mít ve svém listingu ještě jakýsi banner vkládaný zaměstnanci HQ, ovšem v době psaní tohoto článku je mnoho listingů bez jakéhokoliv obrázku. Za účast na takovém eventu pak má hráč obdržet suvenýr věnovaný této akci.

Eventy, které mají trvat minimálně hodinu a konat se mezi 13.červnem - 3.červencem, mají být věnované kreativním keším. Může se tedy jednat o výstavy či dílničky. Pokud se chcete nějakého takového eventu zúčastnit, můžete si jej najít na této mapě.


Geocoiny věnované akci Maker Magic lze v omezeném množství sehnat i na našem e-shopu. Stejně tak i traveltagy.

A nebo jej uspořádat. Jak už bylo řečeno, event musí nějak souviset s kreativními kešemi či tvorbou keší, trvat minimálně hodinu, konat se mezi 13.6. - 3.7.2023. Máte vymyšleno? Super! Co dál?

Nejprve je potřeba založit klasický listing eventu a ten poslat k publikaci. Teprve po publikování eventu můžeme (tedy musíme, a to nejpozději do 14.června, jinak za to žádný suvenýr nebude) vyplnit tento formulář, který je v angličtině. Do něj musíme postupně zadat následující:

- naše herní jméno tak, jak je na Geocaching.com

- naši e-mailovou adresu

- GC kód listingu našeho eventu (např. GCABCDE)

- Odkaz na listing eventu (např. https://www.geocaching.com/geocache/GCABCDE_vystava_kesi)
- Název eventu (např. Výstava keší)
Dále musíme vybrat, kdy se náš event bude konat. June je červen, July červenec.

- Město, ve kterém se bude event konat (např. Liberec)
- Kraj (to ovšem není povinné políčko)
- Stát (tedy Czechia)
Dále musíme vybrat, zda je listing našeho eventu již publikován (Yes).

Pak musíme vybrat, zda listing našeho eventu splňuje pravidla (Yes).

Následně zaškrtnout, do jaké kategorie náš event spadá. Na výběr je vzdělávací seminář, vytvářecí event, workshop zaměřený na aktivity, či něco jiného. Pokud něco jiného, musíme to vypsat do následujícího políčka.

Pak ještě musíme vybrat Yes, že náš event potrvá minimálně hodinu.  

Do posledního políčka pak můžeme napsat něco dalšího ohledně našeho eventu, co považujeme za důležité, aby HQ vědělo. V angličtině tedy. Jedná se opět o nepovinné políčko.

Pak už stačí jen potvrdit že nejsme roboti a kliknutím na tlačítko Submit formulář odeslat. Co dál? Pokud HQ naši žádost schválí, pevně věřme že ano, obdržíme o tom e-mail, náš event bude obsažen ve výše zmíněném bookmarku a jeho název bude nově začínat slovy Maker Magic.