Tip na noční i fyzickou Adventure v Česku

23.5.2023 | Blog | Ondra

Česko bylo minulý týden zmíněno na oficiálním blogu HQ. Tentokrát se nejednalo o keš týdne či článek věnovaný nějakému megaeventu, nýbrž o článek věnovaný sérii Adventures UV - LAB Under Kuřim. Pro markeťáky skvělá příležitost ukázat, že ne každá série Adventures musí být pouze o nudném počítání laviček a přepisování údajů z infotabulí. Jenže - všichni komentující se pod článkem věnovali jen jedné věci, na kterou autoři článku trochu opomněli. A to pravidlům, která už od 10. února 2020 zakazují při zakládání série Adventures cokoliv umisťovat. HQ se za vydání článku nejprve omluvilo a na jeho začátek doplnilo odstavec, který je k vidění ve článku zkopírovaném na GeoSever.cz. Mohlo to tím skončit, ovšem ani s přidaným odstavcem se článek nedožil víkendu a dost možná bude v následujících dnech takto v tichosti smazána i samotná série.
Noční Adventure
Může se tak zdát, že nemůžeme narazit na žádnou sérii, která je něčím výjimečná. Opak je ale pravdou. Co takhle noční série? Adventure Poutní místo Vranov se sice dá odehrát i ve dne, ovšem hráč by se tím ochudil o netradičně řešenou bonusovku. Souřadnice získané odlovem série nás totiž nedovedou přímo na finálku, ale na startovní pozici noční bonusové keše.


Jedna z keší v sérii Plamínkovo putování.

Fyzická Adventure
Jak zmiňuji výše, od 10. února 2020 nelze při zakládání nic umisťovat. Tedy logicky, do tohoto data to možné bylo. Taková série pak podléhala schválení reviewerem a mnoho jich nevzniklo (pokud tedy nechceme započítávat i deset let staré eventové labky, pro které tehdy ještě naopak platilo pravidlo že musí být fyzické a obsahovat logbook). Jedna taková série se nachází v Jablonci nad Nisou. Na hráče zde čeká pět fyzických keší a jedna bonusovka. Otázkou je, na jak dlouho. Údržba fyzické série přeci jen stojí více úsilí než té virtuální, a navíc se má v těchto místech brzy začít stavět sídliště.