Studie HQ o stavu keší zatím ve čtyřech zemích

7.3.2023 | Blog | Ondra

Některé hráče z Francie, Německa, Velké Británie a USA překvapilo v uplynulých týdnech přijetí e-mailu o možnosti získat zdarma tričko za zapojení se do Geocachingové studie stavu keší. Ač se mnohým z nich zdála tato zpráva falešná, není tomu tak. HQ skutečně spustilo studii stavu keší, a to zatím ve čtyřech zemích zmíněných na začátku článku.


E-mail, který obdrželo šedesát hráčů ze čtyřech zemí.

Po vybraných hráčích se žádá, aby navštívili 25 nejbližších (i vlastních či již odlovených) tradiček k jejich domovským souřadnicím. U každé z nich jsou vyžadovány tři fotografie: jedna keše, jedna logbooku a jedna okolí. K čemu HQ tyto data potřebuje? Cílem má být pokusit se získat přesnější obraz o stavu a kvalitě hry. "Chceme zjistit, jak se včasné a objektivní zprávy od zkušených kešerů shodují s algoritmy, které máme k dispozici a které se při hlášení celkového stavu keší spoléhají pouze na logy keší."
Že by se studie rozšířila i do dalších zemí se přiliš očekávat nedá - nebo minimálně né s danou odměnou, neboť představa že HQ rozdává tisíce triček je při nejmenším úsměvná. To však neznamená, že bychom neměli šanci někdo od HQ vyhrát i u nás. Již brzy budou spouštěny registrace do jubilejního desátého ročníku Geocachingového Filmového Festivalu (GIFF), přičemž přihlašovat své filmy bude možné až do 3.srpna. Promítací eventy pak bude možné pořádat mezi devátým a devatenáctým listopadem. To už si ale určitě zaslouží samostatný článek.