Skrýváte seznam nalezených keší? Určitě?

20.8.2022 | Blog | Ondra

Je tomu už pár měsíců co HQ představilo novou funkci spočívající v možnosti omezit, kdo uvidí některé informace na vašem profilu. Konkrétně lze nastavit viditelnost Veřejná/Přátelé/Soukromá na následující záložky veřejného profilu: Statistiky, Galerie, Suvenýry a Putovní předměty. Totéž lze nastavit i u některých samostatných položek, jako je datum posledního přihlášení, lokace, nalezené kešky, nebo takzvané O mně.
Přiznám se, že možnost skrytí zrovna pro tu poslední zmíněnou kolonku příliš nechápu. Do tohoto políčka si obvykle hráči vkládají různé statistiky z GeoGetu nebo z Project-gc, nebo tam píší něco o sobě. Třeba něco, čím se chtějí ostatním pochlubit. Jaký pak má smysl nastavit tuto položku jako soukromou?


Stránka s nastavením soukromím pro jednotlivá pole profilu.

U ostatních položek už to smysl dává. Pokud se cítíte například pronásledování bývalým partnerem, možnost nastavit jako soukromé datum posledního přihlášení, galerii i nálezy se jeví jako smysluplná volba. Jenže je potřeba si zodpovědět otázku, zda tím skutečně skrýváme data. Odpověď totiž v mnoha případech zní NE. Jedná se totiž pouze o nastavení profilu, nikoliv o nastavení zveřejňování konkrétních dat. Pojďme se tedy nyní podívat na jednotlivé možnosti.


Datum posledního přihlášení: NE
Váš Geocachingový účet neslouží pouze pro přihlášení k webu Geocaching.com, ale i pro další weby provozované Groundspeakem. Například Waymarking.com či Wherigo.com. A i na těchto webech lze zobrazit váš profil, včetně data posledního přihlášení.
Lokace: NE
Stejně jako předchozí položka.
O mně (About): NE
I tato část profilu je veřejně přístupná na webu Wheriga.
Nalezené keše: NE
Nastavení soukromí u této položky z ní udělá pouze to, co vidí běžní (nepremioví) hráči na všech profilech. Tabulka s jednotlivými typy keší a počtem nálezů

zůstane viditelná, nelze se skrz ní však prokliknout na seznam nalezených. To však neznamená, že by váš nick byl vynechán z vyhledávacího systému. K vašim nálezům se tak dá přes pár kliknutí dostat skrz filtrování výsledků ve vyhledávání, nebo prostě stačí otevřít nálezy kohokoliv jiného a v adresním řádku přepsat nick.
Trackovatelné předměty: NE
Byť se tato záložka na profilu objeví s textem "This content is private", stále si lze předměty spojené s daným herním účtem zobrazit skrze vyhledávací formulář pro trackovatelné předměty.
Suvenýry: NE, i když...
I když můžeme skrýt získané suvenýry na svém profilu, stále je může kdokoliv vidět v našich statistikách na Project-gc. Zde se ovšem hodí podotknout, že i statistiky na Project-gc lze veřejnosti jednoduše skrýt v tamějším nastavení.
Statistiky: NE, i když...
Stejně jako předchozí položka.
Galerie: ANO, i když...
Galerie je jediná položka, u které můžeme říct, že její nastavení jako soukromé skutečně k něčemu je. Galerie vámi nahraných fotografií se totiž skutečně nedá zobrazit nikde jinde, než na vašem profilu. Neznamená to ovšem, že nikdo neuvidí žádné vámi vložené fotografie. Ty jsou stále všem viditelné prostřednictví logů, ke kterým byly nahrány.