Připravte se na nové logovací rozhraní

7.11.2023 | Blog | Ondra

Několik let bylo při logování na výběr ze dvou formulářů. Starého, který měl vzhled víceméně klasického formuláře , pod kterým se nacházel náhled budoucího logu. A nového, ve kterém už byla zakomponovaná nějaká grafika a problémy s kešemi se v něm hlásily skrze samostatné tlačítko. Mezi těmito dvěma formuláři bylo možné přepínat skrze odkaz v horní části, a čekalo se na den, kdy možnost přepínání zmizí. U někoho se tak již stalo, většina hráčů však o možnost přepínání mezi těmito formuláři přijde až v následujících dnech a týdnech. Nezůstane jim v tu chvíli zvolený formulář, ani ten formulář který doposud nazýváme novým, nýbrž zbrusu nový.


Zbrusu nový logovací formulář (screen Geocaching HQ).

HQ jej představilo minulý týden s tím, že se bude u jednotlivých hráčů postupně objevovat. Neobjeví se tady naráz ve všech herních profilech, nepůjde to ani postupně podle data registrace, ale prostě zcela náhodně. To však neznamená, že byste si jej nemohli už nyní vyzkoušet. Postačí vám k tomu tento odkaz. Dost možná pak objevíte i něco, co do textu v tomto článku zahrnuto nebylo.

Poznámka: Odkaz vám automaticky nezaktivuje nové logovací rozhraní, pouze vám ukáže nový logovací formulář pro jednu konkrétní keš.


Zbrusu nové logovací rozhraní - trackables (screen Geocaching HQ).

Začít můžeme tím, že nové logovací rozhraní (narozdíl od minule) nebude pouze u psaní nových logů ke keším. Změna nastane i u logů pro putovní předměty, včetně jejich prohlížení. Mírně se změní i nahrávání fotek a práce s nimi.

Fotky se nyní budou nahrávat v samostatné překryvné vrstvě, kde bude zároveň možné je pojmenovat (až 50 znaků), popsat (až 125 znaků), otočit či převrátit. K jednomu logu bude možné nahrát až 20 obrázků, povolenými typy zůstávají JPG/PNG/GIF o velikosti maximálně 5MB. Data z EXIFu budou i nadále odstraňovány, stejně jako z animovaných gifů vytvořen pouze statický obrázek. 


Zbrusu nové logovací rozhraní - nahrávání obrázků (screen Geocaching HQ).

Novou funkcí je ikonka špendlíčku u políčka pro datum. Jeden ze starých formulářů si uměl datum pamatovat, druhý automatický nabízel datum daného dne. Nový formulář bude standardně nabízet datum daného dne, při použití špendlíků by si však měl zapamatovat datum navolený.


Zbrusu nové logovací rozhraní - přišpendlení data (screen Geocaching HQ).

Co z logovacího rozhraní naopak zmizelo, to je zaškrtávátko či tlačítko pro od/šifrování logu. Tato funkce skutečně mizí, nové logy nebude možné zašifrovat, ani odšifrovat ty staré.


Zbrusu nové logovací rozhraní - typy logů (screen Geocaching HQ).

U keší se výběr všech typů logů vrací do jednoho políčka. Mizí tady tlačítko sloužící k nahlášení problému, které vytvářelo logy s nadefinovanými texty. Namísto něj se do možností vrací typy logů vyžaduje údržbu/archivaci, ovšem už pod novými názvy - vyžaduje zásah ownera/reviewera. Ostatně tak je tomu v aplikaci už téměř rok.

Za zmínku pak také stojí, že logy jsou nově omezeny na 5000 znaků. K nepublikovaným keším již nebude možné přidávat Write note, vložit putovní předměty bude možné i skrze Reviewer note. Při smazání logu/fotky budou nově owneři muset napsat důvod smazání, který dorazí autorovi logu/fotky na jeho e-mail.


Zbrusu nové logovací rozhraní - nahrávání fotek (screen Geocaching HQ).

Další změny pak vypadají víceméně kosmeticky. Tak jak se na nové logovací rozhraní těšíte?