Přejmenování nicku na již použitý - když HQ dovolí

30.1.2023 | Blog | Ondra

Na webu Geocachingu je v tuto chvíli zaregistrováno přes 44 300 000 herních účtů, a tak je jasné, že mnohým se při registraci nepoštěstí volba herního nicku podle jejich přání.
Pokud se hráč rozhodne, může svůj herní nick kdykoliv změnit - a to buď na Geocaching.com či na Waymarking.com. Nemusí se bát, že by tím přišel například o své nálezy, neboť vše je vázáno na Member ID (pořadové číslo účtu), nikoliv na nick. Stejně tak tím neuteče ani případným prohřeškům, například pokud v minulosti odeslal ke schválení keš, která nebyla na místě. Změna nicku se zapíše do knihy záznamů, kterou má každý z nás na svém profilu, ale vidí ji pouze revírníci a zaměstnanci HQ.
Při takové změně jde samozřejmě o to, aby požadovaný nick nebyl již používán.


Komunikací s HQ si však lze zažádat i o nick, který už používán je. HQ si totiž vyhrazuje právo změnit uživatelské jméno v případě potřeby. Jinými slovy vám může uvolnit nick, o který máte zájem.
Samozřejmě ne úplně každý nick. Sice neexistují žádná oficiální pravidla, ale z již uskutečněných uvolnění nicků se dají vypozorovat tyto dvě podmínky:
1, na požadovaný účet muselo proběhnout poslední přihlášení před více než deseti lety
2, požadovaný účet nesmí mít žádnou "proklikatelnou" historii, například nalezenou či založenou keš

Volné by tak mohly být nicky jako třeba Simon, banan, nebo brambora. Možná si teď říkáte, proč by někdo měl mít zájem zrovna o nick brambora - jak však vidíme v seznamu registrovaných účtů, nick brambora doplněný číslem či znakem si zaregistrovalo už jednapadesát hráčů.

V každém případě je ale nutné říci, že se jedná o dobrou vůli Geocaching HQ a zaměstnanci HQ mají ohledně uvolění nicku poslední slovo - neexistuje žádné "musí uvolnit".