Platba kartou už i u nás

21.9.2022 | Blog | Ondra

Trvalo to téměř deset let, ale po dnešní aktualizaci webu je to tady. Konečně můžete svoji objednávku uhradit i pomocí platební karty.

Jak na to?

Úplně jednoduše. Pokud si u vaší objednávky zvolíte platbu předem, kromě čísla účtu s variabilním symbolem a kódu pro QR platbu zde nově naleznete i odkaz na platební bránu Trisbee. V té pak stačí vybrat platbu kartou a dál postupujete klasicky, jako když platíte kartou v jakémkoliv jiném e-shopu.


Platební brána v prohlížeči Chrome na mobilu.

Jsou i jiné možnosti.

Trisbee jsme si vybrali ze dvou důvodů. První je ten, že pro obchodníky s příjmem do 125 000 měsíčně je zcela bez poplatků. Narozdíl od jiných systémů, neplatí obchodník žádný měsíční poplatek, ani žádná procenta z přijatých plateb. Narozdíl od jiných e-shopů tedy nemusíme uměle navyšovat ceny zboží, nebo přidávat speciální poplatek za platbu kartou. Druhým důvodem je velmi snadná implementace platební brány do e-shopu, přičemž vlastně ani není nutná. Zákazníka lze odkázat na platební bránu s již předvyplněnou částkou a variabilním symbolem, ovšem lze jej odkázat i na platební bránu kde si může tyto údaje zadat sám - což určitě oceníme při našem stánkovém prodeji na některém z eventů.
Tento odstavec pravděpodobně zaujal čtenáře z řad e-shopařů, teď se ovšem pojďme podívat na další výhody Trisbee. Není to totiž jenom on-line brána pro platby kartou. Pokud si otevřete odkaz v telefonu, můžete zaplatit i prostřednictvím Google Pay či Apple pay (pokud tedy něco z toho používáte).
Trisbee má dále svoje aplikace pro Android i Apple. Pokud máte aplikaci nainstalovanou a objednáváte u nás skrze mobil, platební brána se vám otevře přímo v aplikaci. Pokud objednáváte na počítači, můžete si zobrazit i QR kód pro načtení odkazu na platební bránu do svého telefonu. V aplikaci si můžete vytvořit účet, který vám nabídne další užitečné možnosti. Například zapamatovat si údaje ke kartě, abyste je nemuseli při každém placení znovu vypisovat. Přeci jen - nejsme jediní, u koho lze skrze Trisbee zaplatit. Můžete s ním zaplatit u kamelotů Nového Prostoru, DoDo, na chatě Kopanina a na spoustě dalších míst.

Rušíme platbu na dobírku.

Společně s touto novinkou u nás přichází ještě jedna změna. Nejnovější průzkum ukazuje, kromě toho že platba kartou je čím dál využívanější, že upadá obliba plateb na dobírku. Z naší strany je tedy tento druh platby neoblíbený už dlouhou dobu, neboť jej využívají ti, kteří tu objednávku zase tak moc nechtějí. Za posledních pět měsíců se nám vrátilo zpátky 12,5% zásilek odeslaných na dobírku. Někdo pak dělá mrtvého brouka. Jiný se nebojí nám říct, že je to přece naše chyba - měli jsme si předem ověřit, že zákaznice je samoživitelka s exekucemi, a vůbec jí její objednávku neposílat.
Někdo sice zastává názor, že by e-shopy obecně měly své zboží zdražit, aby se na tímto vzniklou škodu složili ostatní zákazníci. My ne. Pokud někdo nemá možnost bezhotovostní platby, ani známého který by platbu provedl bezhotovostně za něj, stále existuje možnost poštovní poukázky A, skrze kterou lze na pobočkách České pošty za poplatek 44kč hotovostně odeslat peníze na účet až do výše pěti tísíc korun.