Kdo je Stopař?

29.8.2022 | Blog | Šimon

Kdo jste lovili locationless kešku Najdi žabáka Signála s kódem GC8FR0G, která je odlovitelná na mega a giga eventech, jistě jste se fotili u plachty se žabákem a nějakým psem, který není moc známý. Tento pes se jmenuje Stopař (v angličtině Tracker), což odkazuje na puťáky které se trackují čili stopují.


Seznamte se se Stopařem - banner z oficiálního blogu Geocaching HQ.

V pátek byl Mezinárodní den psů a v Groundspeaku chtěli využít této příležitosti a představit nám nejlepšího kamaráda žabáka Signála - Stopaře!

 

Pravděpodobně jste už venku viděli žabáka Signála se Stopařem. Ale jak se on a Stopař seznámili?

 

Před lety narazil žabák na skupinku štěňat, která byla k adopci v útulku pro zvířata. Několik rozevlátých štěňat pobíhalo kolem a škrábalo se jedno přes druhé. Ale jedno zvědavé štěně se silným čichem na dobrodružství se k Signálovi opatrně přiblížilo a našlo ho.

 

Někdo říká, že to byly jeho geosmysly, které detekovaly Signálovu GPS. Víme jen, že to bylo prostě perfektní setkání.

 

Od té doby jsou Signál se Stopařem skoro pořád spolu a často se společně vydávají prozkoumávat přírodu. Stopař miluje túry se žabákem, rád získává nové kamarády při geocachingu a také si rád hraje si ve vodě (tedy pokud to není koupel :).

 

Stopař také rád nachází kešky a používá svůj nos k nalezení kešky v okruhu 10 metrů v případech, kdy mohou být souřadnice méně přesné. Sice se Stopař nemůže zapsat do logbooku, ale ví, jak zanechat na stránkách logbooku své stopy. Naštěstí s sebou Signál nosí náhradní logbooky.

 

Od společné oslavy dne nejlepších přátel až po příjemné výlety, na kterých se mohou zastavit a přičichnout si ke květinám (nebo se v nich vyválet), jsou Signál a Stopař nejlepšími kamarády.

 

S tolika úžasnými vzpomínkami pohromadě je jisté, že Stopař je nejlepším žabákovým kamarádem!

Kalendář se Stopařem na září 2011. Po kliknutí se otevře v plné velikosti

Jak dlouho už žabák Signál psa Stopaře má, to se nám zjistit nepodařilo. Nejstarší jejich společnou fotografii se nám podařilo nalézt ve formě kalendáře na plochu ze září 2011. Použitelný je i nyní, neboť letošní září má stejnou skladbu dnů. Pouze pozor na to, že v kalendářích z USA běžně začíná týden nedělí. Na webu Geocachingu je tento obrázek dostupný také jako omalovánka.