Kalendář a mapa eventů

18.2.2022 | Blog | Ondra

Eventy jsou dnes dozajista součástí hry, stejně jako třeba letterboxy. Jenže zatímco takový letterbox je dostupný od publikace listingu až do jeho archivace, event proběhne třeba už čtrnáct dní po publikaci. A je proto tedy nutné se o něm včas dozvědět. Jak?

 

Notifikace

Hráči s premiovým členstvím mají obvykle nastavené notifikace. Na běžné eventy třeba na okruh třiceti kilometrů, na mega a giga sto. Při publikaci listingu daného typu v nastaveném okruhu jim pak příjde e-mail, a pokud je event zaujme, zapíšou si jej do kalendáře.

 

Ruční procházení mapy keší

Jaké jsou možnosti pro běžné hráče? Mohou třeba jednou za čas manuálně procházet mapu keší a hledat v ní, jestli se nějaký ze zobrazených eventů nekoná v požadovaný den. Poněkud nekomfortní. Existují však i jiné možnosti.

 

Vyhledávání na Geocaching.com

Zatímco výsledky běžného vyhledávání jsou hráčům bez premiového členství řazeny podle vzdálenosti bez možnosti změny, pokud si vyfiltrují pouze eventy, mohou si již eventy seřadit podle data konání. Uvedený odkaz směřuje na eventy v okolí, ovšem pomocí vyhledávacího políčka lze výsledky konkretizovat, například na okolí deseti kilometrů od Českého Krumlova, kam se chystáte na dovolenou.

 

Mapa eventů

Výsledky výše zmíněného vyhledávání se dají pomocí tlačítka vpravo nahoře zobrazit na mapě. Pro běžné hráče je taková funkce celkem k ničemu, neboť na mapě zobrazí všechny plánované i uplynulé eventy bez možnosti filtrování. Hráči s premiovým členstvím si však mohou nejprve vyfiltrovat eventy konané v určitý den, a následně se jim například následujícím odkazem
https://www.geocaching.com/play/map?sw=1&zoom=14&ct=6,13,453,1304,3653,3774,4738,7005&pod=2022-04-01
zobrazí na mapě pouze eventy chystané na 1.dubna 2022. Hráčům bez premiového členství se však dané filtry nezaktivují ani při použití tohoto odkazu a na mapě se jim objeví všechny plánované i již uskutečné (ale ještě nearchivované) eventy.

 

Kalendář na interním profilu

Přímo na interním hráčském profilu je po pravé straně tabulka s nejbližšími eventy (lze nastavit okruh až 100 km od domovských souřadnicú podle data. Hráčům bez premiového členství se zde zobrazují eventy měsíc nazpět a dva týdny dopředu, hráčům s premiovým členstvím pak měsíc nazpět a něco přes měsíc dopředu.

 

Kalendář na events.gcm.cz

Podobný kalendář stvořil i Niximor, momentálně taktéž známý jako reviewer Valen. Ten umí podle data zobrazit data až do okruhu 500km, ovšem nikoliv pouze kolem vašich domovských souřadnic, ale libovolné zadané adresy. Zobrazuje i časy začátků eventů a datumově omezen není nijak.

 

Seznam a mapa na Project-GC

Seznam a mapu (tentokrát již pouze nadcházejících) eventů nabízí i Project-GC. Pomocí tamějších filtrů se dají zobrazit eventy konané pouze v určitém pásu dnů (např. od 20.února do 10.března), stejně jako pouze v určitém území (například v okrese Benešov). Navíc v pravém sloupečku tabulky ukazuje, kolik hráčů se na daný event již přihlásilo svým Will Attend logem.