Jablonecké geocoiny

15.10.2020 | Blog | Šimon

Z kraje roku 2020 jsme se pustili do výroby vlastních kovových geocoinů. Již před lety jsme vyráběli dřevěné geocoiny na námi každoročně pořádaný event GeoOhýnek. Ty už dochází, rozhodli jsme se proto vyrobit geocoiny nové - kovové. Taková výroba pro mnoho výrobců znamená nakreslit grafický návrh a poslat jej výrobci do Číny. My jsme se rozhodli jít jinou cestou.
Nejprve jsme u nás ve městě hledali nějakého rytce, který by nám vytvořil raznici a následně i samotné geocoiny. Jím vypočítané náklady nás však celkem nemile překvapily. Výroba padesáti geocoinů by nás vyšla na 21 tisíc, k tomu ještě musíme připočítat cenu za samotné kódy a obaly.
Po chvíli přemýšlení jsme zavrhli původní myšlenku na speciálně vytvarované barevné geocoiny s ručně raženými kódy a přišli s myšlenkou novou. Levnější, avšak stále poctivě raženou a plně českou. Nechali jsme vyrobit univerzální šablonu na geocoiny, která se díky dolepování logoprintu dá použít na výrobu různých druhů geocoinů, včetně těch vašich. Geocoiny byly během dvou týdnů vyrobeny, ale GeoOhýnek se letos kvůli koronaviru bohužel nemohl uskutečnit v původně plánovaném květnovém termínu.


Mosazný GeoOhýnkový Geocoin

Začali jsme tedy přemýšlet, jaké geocoiny budou další. Totiž, aby se šablona zaplatila, musely by GeoOhýnkové geocoiny buď stát přes 500kč, nebo musí těch druhů geocoinů na stejnou šablonu vznikout více. Již před osmi lety měl Ondra z našeho týmu myšlenku vyrobit Jablonecký Geocoin, a tak jsme se rozhodli tuto myšlenku po osmi letech zrealizovat. Tentokrát výrobu trochu protáhlo následné zpracování geocoinů, neboť jsme dlouho hledali nějakou galvanizovnu, která nemá kvůli epidemii zavřeno. I to se nám ale nakonec podařilo, následovalo závěrečné lakování a kompletace geocoinu a Jablonecký Geocoin byl na světě.
GeoOhýnkový i Jablonecký geocoin můžete objednávat přes náš e-shop. Oba dva geocoiny mají průměr 4cm, standardní ikonu. GeoOhýnkový geocoin má prefix EV, jelikož byl vyrobený pro event. Jablonecký geocoin vlastní prefix UT, což je zkratka našeho e-shopu U Tiskaře. Oba dva geocoiny byly vyrobené čistě v Jablonci nad Nisou.