GIFF se po roční pauze vrací

9.5.2023 | Blog | Ondra

Po loňské pauze, která byla zapříčiněna velkými oslavami dvaceti let hry v Seattlu, se letos opět vrací Geocaching International Film Festival (GIFF). Ač je letošní ročník nazýván jubilejním desátým, není tomu úplně tak. První ročník festivalu sice proběhl v roce 2013 a vynechán byl pouze loňský, neboť se HQ potřebovalo naplno věnovat přesunutým oslavám dvaceti let hry. Ani v roce 2020 však kvůli covidovým uzávěrám neproběhl tak úplně další ročník festivalu, nýbrž bylo vydáno pouze Best of z let předchozích.


Na zapojení filmů do festivalu bude letos čas do 3.srpna.

Pokud nám to není známo, pojďme si nejprve připomenout, co vlastně ten GIFF je. Jedná se o filmový festival, který původně začal v roce 2013 v rámci dnes již neexistujících každoročních oslav v Seattlu. Filmy pro tento festival tvoří sami hráči - může se jednat třeba o dokument, komedii, hudební klip, či animovanou pohádku. Samozřejmě však s geocachingovou tématikou. Délka eventu může být mezi jednou až čtyřmi minutami, další pravidla jsou pak (anglicky) uvedená na oficiálním webu festivalu.

Nemáte povolena cookies, proto vám sem nemůžeme vložit video z jiného webu. Můžete si jej však zobrazit kliknutím zde.
Kvůli vynechanému loňskému ročníku bude letos patrně větší konkurence. Někteří hráči už mají své filmy natočené z minulého roku a ukazují, co od nich můžeme očekávat.

Z přihlášených filmů vybere HQ 16 finalistů. Autoři těchto vybraných snímků dostanou premiové členství na jeden rok zdarma. Autoři dvou snímků, kteří se stanou vítězi, pak dostanou premiové členství dokonce na pět let. Proč dvou? Jednoho vítěze totiž vybírá HQ, druhého pak sami hráči během promítacích eventů, kterých každoročně proběhne kolem šesti set ve více než padesáti státech. Tyto eventy bude letos možné pořádat mezi devátým až devatenáctým listopadem.

A jak že je to konkrétně s tím přihlašovaním filmů? Přihlašovací formulář bude otevřen 1.června a k dispozici bude do 3.srpna. Finalisté budou následně oznámeni první týden v září.