GeoOhýnek IX se uskuteční v sobotu 11.června

30.5.2022 | Blog | Ondra

GeoOhýnek je jedním z téměř každoročních eventů, které vznikají v Libereckém kraji. Pro jeho program si jej oblíbilo mnoho hráčů, takže není divu že na něj v minulých letech dorazili i lidé z druhého konce republiky, Polska či Německa. A už v sobotu 11.června budete mít další možnost na GeoOhýnek dorazit. Co se chystá tentokrát?

Víkendový program začně už v 10:30 v lesoparku na Žižkově vrchu, kde se uskuteční CITO event GC9QT4K. K úklidu jsou připraveny tři lokality - první je přímo u lesoparku, druhá je po přístupnějších cestách na protějším kopečku. Na úklid jsou vyhrazeny tři hodiny. A pak? Pak už je čas na GeoOhýnek.

Ten má letos ikonku CCE a GC kód GC8T8AG. Započne v Jezdecké ulici ve 14:00 zapálením ohniště ze zmetkových CWG a starých logbooků. A to nebude jediná věc, která by vás na event mohla přitáhnout.
Už od začátku eventu bude k dispozici i Geovýstavka, která se dá připodobnit takovému malému MAZE. Čeká na vás několik bannerů se zajímavými informacemi, ukázky zajímavě provedených keší, ke shlédnutí bude i domácí gravírka CWG či jedno ze starších vydání Geokalendáře.

Ve stejnou dobu se také otevře stánek, ve kterém budou k zakoupení vuřty, točená malinovka, traveltagy se kterými se bude možné zapojit do GeoZávodu 2022 (ročního celorepublikového závodu trackables, který zde taktéž odstartuje), a mnoho dalších věcí.

O půl třetí začnou další dvě části programu. První bude herní trasa, která bude k dispozici až do půl páté. V té na vás čeká pět stanovišť, přičemž není nutné absolvovat všechna. Na nejúspěšnějšího z každého stanoviště čeká malá odměna. Druhou jsou rozhovory se zajímavými hráči. Tentokrát to bude autor aplikace a:Drake, který nám poví něco o historii aplikace, i její možné budoucnosti. Povídat si budeme také s autorem Geokalendáře, o historii i současnosti. A možná se objeví i Jonea.

O půl čtvrté vystřídá rozhovory v eventovém stanu Geovědomostní soutěž. Na každého zájemce čeká 10 otázek ze světa GC. Některé lehké, některé těžké. Na toho nejúspěšnějšího pak čeká malá odměna.

Ve třičtvrtě na pět nás pak čeká vyhlášení výsledků, předání výher a zahrajeme si bingo.

Nemáte povolena cookies, proto vám sem nemůžeme vložit video z jiného webu. Můžete si jej však zobrazit kliknutím zde.
Videopoděkování návštěvníkům GeoOhýnku VIII, které ukáže, na co se lze na eventu těšit.

A pokud by se snad stejně jako minule někdo rozhodl na jablonecku přespat, jeden event (GC8HRAD) se uskuteční v lesoparku na Žižkově vrchu i v neděli. Jedná se o GC8HRAD, při kterém se budou podle vytištěné mapy hledat eventové kešky schované po lesoparku. A také by zde v tu dobu měla být spuštěna nová série labek.

Více informací celého víkendového programu je k nalezení na vypatlator.cz/ohik. Budeme se těšit na vaši účast.