Geocachingové výtvory umělé inteligence

27.8.2022 | Blog | Ondra

Když se před pár dny médii prohnal obrázek stvořený umělou inteligencí s názvem Poslední selfie lidstva, rozhodli jsme se vyzkoušet, co si umělá inteligence myslí o budoucnosti Geocachingu. A nejen to.
Neboť (jako mnozí jiní) nemáme přístup k právě betatestovanému DALL-E 2, museli jsme si vystačit s Craiyonem. Ten je sice poněkud chudší (zvláště v obličejích či rozlišení obrázků), ale i tak plně dostačující. A co že to ten Craiyon je? Ve zkratce - převodník textů na obrázky. Chcete například obrázek žlutého telefonu s otevřeným listingem keše? Stačí to napsat, kliknout na tlačítko, počkat přibližně minutu a vygeneruje se nám devět obrázků dle zadání.


Žlutý telefon s aplikací Geocachingu a ilustrace nalezené kešky.

Jdu tedy hned zjišťovat budoucnost Geocachingu. Jak bude vypadat poslední keš? ... Aha, asi jsem nebyl dostatečně konkrétní. Ano, pokud kus skály nad keší přestane levitovat zrovna v momentě kdy se bude nad keší sklánět nějaký keškař, mohla by to pro něj být keš poslední.
Tak to zkusme jinak. Jak bude vypadat Geocaching budoucnosti? Vidíme dvě postavy, mezi kterými je - to je snad hologram logbooku?
A s čím se to bude lovit? Zkusíme se zeptat, jak bude vypadat nová geocachingová aplikace. Jak vidno, zelená barva by ji měla zůstat. Na druhém obrázku vidíme písmeno J na kůře stromu - že by to byla předzvěst keší v rozšířené realitě?


Pro někoho poslední keš, Geocaching budoucnosti a 2× nová Geocachingová aplikace.

Craiyon ale samozřejmě není žádný věštec, vzniknul za úplně jiným účelem. Jakým? Představte si, že chcete vytvořit třeba reklamní banner s medvěděm hledajícím kešku. Patrně tedy oslovíte nějakého grafika. Ten si koupí ve fotobance dvě fotky, které vzájemně spojí pomocí Photoshopu. Tedy za přepokladu, že ve fotobance najde vhodné fotografie a nebude muset ještě někam s foťákem. To si nechá hezky zaplatit a zhruba za týden dostanete ke schválení jím vytvořenou koláž.
A brzy tu bude poměrně kvalitní druhá možnost - napíšete medvěd hledá kešku a do minuty si můžete vybrat z devíti obrázků..


Medvěd hledá kešku.

A nemusí se jednat jenom o reklamy. Přemýšlíte o geocoinu? Co by na něm mělo být? Medvěd? Loď? Strom? Stačí to napsat a zhruba po minutě se nám zobrazí devět unikátních návrhů. Nic se nám nelíbí? Nevadí, stačí znovu kliknout na tlačítko a máme k dispozici dalších devět návrhů. Řekněte sami - nevybrali byste si? Já tedy rozhodně ano.


Nákresy geocoinů vytvořené umělou inteligencí. Pro plnou velikost obrázku klikněte.