Další šance odlovit Locationless Cache

20.1.2021 | Blog | Šimon

Geocaching HQ včera vypustilo do světa informace o nové Locationless Cache, kterou si budete moci zalogovat od 6.února do 31.prosince 2021 (termín byl prodloužen do 31.prosince 2022).

Co je to Locationless Cache:

Tento typ keší byl součástí geocachingu během jeho raných let. Konkrétně první keška tohoto typu pocházela z 12.9.2001 a vyzývala k dárcovství krve. V listingu Locationless Cache bylo uvedeno, který typ věci (sochu, most, krmelec, ...) je nutné pro její odlov kdekoliv ve světě najít a vyfotit. Pro zalogování bylo taktéž nutné uvést souřadnice vyfoceného objektu. Virtuální typy keší přiliš nezapadaly do tehdejšího konceptu Geocachingu, a proto v srpnu 2005 přišel Groundspeak (dnešní Geocaching HQ) s novou hrou - Waymarkingem. Následně bylo znemožněno zakládat virutální typy keší - kromě Locationless keší taktéž earthky, virtuálky i webky. Narozdíl od zbylých tří zmíněných typů však byly listingy všech Locationless Cache archivovány a zamčeny pro logování.

Postupný návrat:

Jako první se zpátky do hry po necelých dvou letech vrátily Earth Cache, které může založit kdokoliv. V srpnu 2017 a červnu 2019 byly do hry navráceny Virtual Cache, možnost založit virtuálku dostalo pokaždé 4000 vybraných hráčů. A v roce 2019 došlo i k návratu Locationless Cache, avšak pouze založením jednoho listingu (GC8FR0G) přímo od Geocaching HQ. Úkolem bylo vyfotit se se speciálním bannerem, který byl k dispozici v sídle Geocaching HQ v Seattlu, a také měl být k dispozici na všech megaeventech a gigaeventech konaných v roce 2020. Jenže přišel koronavirus, megaeventy a gigaeventy byly postupně rušeny (přesouvány na další rok) a k odlovu této Locationless Cache se za celý rok 2020 dostalo pouze něco přes 6000 hráčů. Životnost listingu byla následně ještě o rok prodloužena, ale vypadá to, že o megaeventech si můžeme ještě dlouho nechat jenom zdát.

Další šance:

Kromě velkých eventů není v mnoha zemích (včetně Česka) možné založit ani obyčejný event či CITO. Odpadků je však v přírodě stále dost a sázení stromků je vhodná aktivita nejen na CITO eventy. Včera byla tedy publikovaná nová Locationless Cache (GC8NEAT), kterou bude možné odlovit až do konce letošního roku. Podmínkou pro odlov je v logu uvést ve kterém městě jste vylepšovali venkovní prostory a k logu přidat fotografii s výsledkem vašeho úsilí. A je jen na vás, zda se bude jednat o sběr odpadků, sázení stromků, nebo něco úplně jiného.


Ikonka Locationless Cache.

Zničení svých statistik se nemusíte bát. Nová ikonka se vám samozřejmě započítá, stejně jako bodík. Nezapočítá se však lokace listingu, tedy vaše nejvzdálenější, nejzápadnější a nejjižnější odlovené kešky budou stále ty stejné, jako doposud. Kromě samotného bodu (a pro mnohé nové ikonky) vám za odlovení této kešky přibyde i speciální suvenýr.

A není to jediný suvenýr, který budete moci letos získat. Ohlášeny už byly
- suvenýry za účast na CITO eventech (Season 1 - 1.března-31.května; Season 2 - 1.září-30.listopadu),

- suvenýr k Blue Switch Day (výročí vypnutí umělé odchylky u GPS, za odlov keše či účast na eventu od 30.dubna do 2.května),

- suvenýr k mezinárodnímu dni Geocachingu (za odlov keše či účast na eventu 21.srpna),

- suvenýr k mezinárodnímu dni Earthkeší (za odlov Earth Cache 9.-10.října),

- a také herní aktivitu v poslední den roku (Farewell 2021, za odlov keše či účast na eventu 31.prosince).
A dost možná budou během roku představeny ještě nějaké další suvenýry. Ale zpět k Locationless Cache. Její listing ještě není odemčen k logování (bude odemčen 6.února), ale zatím můžete přemýšlet nad tím, kterou fotku přiložíte do logu. Logovat bude moci samozřejmě jen ten, kdo splní podmínky.

LOCATIONLESS CACHE SE DÁ ZOBRAZIT POD GC KÓDEM

GC8NEAT