Český Geocaching Chat v testovacím provozu

24.1.2022 | Blog | Ondra

Dnes byl do veřejného testovacího provozu vypuštěn český Geocaching Chat nacházející se na adrese gc.php5.cz.

Proč právě webchat? Není to v dnešní době už překonané médium? Osobně si myslím že ne. Message Center, podobně jako Messenger, je vhodný pro přímé psaní s konkrétními osobami. Ostatně právě proto Geocaching Chat neobsahuje funkci takzvaného šeptání. Pro psaní s předem neurčenými osobami je však webchat správnou volbou.

Absence šeptání neznamená, že by se jednalo o nějaký laciný anonymní guestbook, u kterého bych nahráním na web řekl "tady se bude psát o Geocachingu, tak to bude Geocaching chat." Chat umí zobrazovat například ikonky keší, automaticky rozpoznává GC kódy, přihlašuje se do něj vaším nickem na Geocaching.com a kliknutím na avatar zobrazený u zprávy se dostanete na profil jejího autora.

Po vstupu do chatu se dostanete na stránku s nastavením. Tu můžete buď přeskočit, nebo si zde nastavit jak často se má obnovovat chatovací místnost, kolik vám má zobrazovat řádků, zda chcete zvukové upozornění na novou zprávu, jakou barvu má mít vámi psaný text, můžete si zde nastavit několik emoji které se vám budou nabízet při psaní zpráv, stejně jako si zvolit barevné schéma chatu.


Geocaching Chat nabízí čtyři schémata. 

A není to pouze o barvách. Defaultní schéma nazvané Light blue zobrazuje zprávy bez avatarů, všechny zarovnané vlevo. Zbylá schémata ukazují u cizí zprávy avatar i čas zprávy, vlastní zprávy jsou v nich pak zarovnané vpravo. A Geogreen umí i hlasové předčítání zpráv. Každé schéma má také jiný zvuk oznamující novou zprávu (pokud tedy není tato funkce v nastavení vypnuta).

Do chatu se také dají nahrát některé soubory - obrázky ve formátu PNG či JPG (pomocí Ctrl+C a Ctrl+V) z vašeho počítače, výřezy z Malování, nebo screenshoty obrazovky.

A co dál? To už záleží na vás. Chat je v testovacím provozu otevřen pro vaše nápady, náměty, nebo pro hlášení nalezených chyb. Zda bude po ukončení testovacího provozu chat přesunut na vlastní doménu, nebo naopak smazán, to už záleží jen na tom jak se uchytí. Do té doby však bude k dispozici na adrese

 

                                                  gc.php5.cz