Jak poznám, že jste přijali moji objednávku?
Na e-mail vám příjde shrnutí objednávky. Pokud máte svůj e-mail u Googlu (@gmail.com), patrně

bude ve složce SPAM koš. Jestliže není ani tam, objednejte prosím skrze náš e-mail.

 

Proč ještě není mé CWG v katalogu?
CWG zasíláme ke správcům katalogu když se jich nashromáždí více, obvykle jednou za dva měsíce. Tam následně čekají zhruba další dva měsíce na to, než jsou správci do katalogu zadána. Nemusíte se však bát, do katalogu se vaše CWG dříve či později určitě dostane.
Konkrétní příklad: CWG Západ slunce z Kopaniny bylo vyrobeno 25.1., ke katalogizaci zasláno

1.3. a do katalogu přidáno 26.4.

 

Chci si objednat něco přímo z e-shopu Geocaching HQ a ti mě odkazují na své distributory. Nikdo z nich však mnou hledanou věc v nabídce nemá.
Nedá se nic dělat. Všichni distributoři jsou omezeni minimální výší ceny objednávky, kterou musí u Geocaching HQ vytvořit, nemluvě o zrovna nemalé ceně poštovného. Proto naskladňují zboží ve velkém zhruba jednou za rok a pokud se pak objeví v nabídce Geocaching HQ na dva měsíce například nějaký geocoin, není divu že nikdo z distributorů nebude kvůli jednomu geocoinu znovu naskladňovat věci, kterých má skladem ještě plno.

 

Máte v nabídce i Premiové členství na Geocaching.com?

Nemáme. Jako distributoři máme na nákup možnost pouze drobné slevy, takže by u nás roční premiové členství stálo přes 1 000kč. Doporučujeme tedy zakoupit toto členství s platbou kartou přímo přes Geocaching.com.

 

Vyrábíte i barevná CWG?

Ne. Jejich výroba zcela nesplňuje podmínky pro CWG (barva není přírodní materiál a vzor pro CWG nebyl za tímto účelem poskytnut). Jejich výrobu v Česku nabízí nejeden výrobce, ale my tuto činnost považujeme za nelegální honbu za výdělkem a nebudeme se k takovému chování snižovat.

 

Nemám bankovní účet, dá se zaplatit i jiným způsobem?

U některých typů dopravy lze zvolit platbu na dobírku. Poslat peníze na účet však lze i v hotovosti, a to na kterékoliv pobočce České Pošty prostřednictvím poštovní poukázky A. Taková platba je v případě zasílané částky do 5000kč zpoplatněna částkou 39kč (informace z ceníku České Pošty platného k 1.1.2020).

 

Zásilkovna na svém webu nabízí doručení na pobočku už za 43kč, na adresu za 70kč. Proč to u vás stojí dvojnásobek?

I když to může na první pohled vypadat, jak nehorázně vyděláváme na poštovném, pokusíme se vám naše ceny vysvětlit.

- Pokud nepodáváme zásilky na depu Zásilkovny (což jako e-shop z Jablonce, kde Zásilkovna depo nemá, nepodáváme), jsme na cenách od 53/80kč.
- Existují zvláštní příplatky, jako například mýtní příplatek v případě doručení na pobočku Zásilkovny (+1,30kč), či sezónní příplatek za doručení na adresu (v listopadu a v prosinci +5kč)
- Tyto ceny jsou bez DPH, které my zaplatit musíme, ovšem jelikož sami nejsme plátci DPH, nemáme z čeho si jej odečíst. K cenám tedy musíme připočíst 21%. Momentálně jsme tedy na cenách od 65,70/102,85kč.
- Při platbě daní paušálem si nemůžeme odečíst jako náklady částku vydanou na poštovné.
- Objednávku musí někdo do něčeho zabalit a něčím ji v nějakém čase dojet podat na pobočku Zásilkovny.
Tolik tedy ve zkratce k poštovnému a balnému. Určitě bychom byli raději, pokud by to šlo levněji, ale bohužel to nelze. Ještě dodejme, že ne vždy se dá poslat objednávka za tu nejnižší cenu. Například pokud má balíček přes 5kg (130 petek) nebo součet tří stran balíčku přes 120cm (8× Lock&lock 3,9l), už náš výdaj za zaslání balíčku na pobočku Zásilkovny činí 169kč.

 

Kde můžu koupit samotné trackovací číslo?

Samotný trackovací kód nemůžete legálně koupit nikde. Při nákupu kódů u Geocaching HQ se každý odběratel (většinou geocachingový obchod) zavazuje, že kódy využije pouze na výrobu předmětů se schváleným designem, tedy že samotné kódy nebude dále přeprodávat. Za porušení tohoto bodu hrozí odebrání licence pro nákup, což v žádném případě nechceme riskovat. Několik českých geocaching shopů toto však vědomě riskuje. Jedná se o e-shopy, které nevyrábějí vlastní putovní předměty, a tak pro ně přijít o licenci na nákup kódů u Geocaching HQ nebude příliš zatěžující. Tedy ač nelegálně, v některých e-shopech je možné koupit samotné trackovací číslo. Rozhodně je zde však nebudeme jmenovat, či na ně odkazovat.

 

Je možné poslat objednávku i na Slovensko?

Standardně ne, ale není problém se na tom (např. e-mailem) domluvit. V takovém případě preferujeme platbu v EUR (podle aktuálního kurzu) z Fio banky a zaslání na pobočku Zásielkovne. Tím se totiž vyhneme bankovním poplatkům a poštovné a balné nás u balíčku do 5kg výjde pouze na 116kč. Při jiném způsobu platby/dopravy bychom se dostali na vyšší částky, a to už se vám více vyplatí nakoupit přímo na slovenských e-shopech.