Jak poznám, že jste přijali moji objednávku?
Na e-mail vám příjde shrnutí objednávky. Pokud máte svůj e-mail u Googlu (@gmail.com), patrně

bude ve složce SPAM koš. Jestliže není ani tam, objednejte prosím skrze náš e-mail.

 

Proč ještě není mé CWG v katalogu?
CWG zasíláme ke správcům katalogu když se jich nashromáždí více, obvykle jednou za dva měsíce. Tam následně čekají zhruba další dva měsíce na to, než jsou správci do katalogu zadána. Nemusíte se však bát, do katalogu se vaše CWG dříve či později určitě dostane.
Konkrétní příklad: CWG Západ slunce z Kopaniny bylo vyrobeno 25.1., ke katalogizaci zasláno

1.3. a do katalogu přidáno 26.4.

 

Chci si objednat něco přímo z e-shopu Geocaching HQ a ti mě odkazují na své distributory. Nikdo z nich však mnou hledanou věc v nabídce nemá.
Nedá se nic dělat. Všichni distributoři jsou omezeni minimální výší ceny objednávky, kterou musí u Geocaching HQ vytvořit, nemluvě o zrovna nemalé ceně poštovného. Proto naskladňují zboží ve velkém zhruba jednou za rok a pokud se pak objeví v nabídce Geocaching HQ na dva měsíce například nějaký geocoin, není divu že nikdo z distributorů nebude kvůli jednomu geocoinu znovu naskladňovat věci, kterých má skladem ještě plno.

 

Máte v nabídce i Premiové členství na Geocaching.com?

Nemáme. Jako distributoři máme na nákup možnost pouze drobné slevy, takže by u nás roční premiové členství stálo přes 1 000kč. Doporučujeme tedy zakoupit toto členství s platbou kartou přímo přes Geocaching.com.

 

Vyrábíte i barevná CWG?

Ne. Jejich výroba zcela nesplňuje podmínky pro CWG (barva není přírodní materiál a vzor pro CWG nebyl za tímto účelem poskytnut). Jejich výrobu v Česku nabízí nejeden výrobce, ale my tuto činnost považujeme za nelegální honbu za výdělkem a nebudeme se k takovému chování snižovat.

 

Nemám bankovní účet, dá se zaplatit i jiným způsobem?

Poslat peníze na účet lze i v hotovosti, a to na kterékoliv pobočce České Pošty prostřednictvím poštovní poukázky A. Taková platba je v případě zasílané částky do 5000kč zpoplatněna částkou 49kč (informace z ceníku České Pošty platného k 1.11.2022).

 

Zásilkovna na svém webu nabízí doručení na pobočku už za 54kč. Proč to u vás stojí téměř dvojnásobek?

I když to může na první pohled vypadat, jak nehorázně vyděláváme na poštovném, pokusíme se vám naše ceny vysvětlit.

- Pokud nepodáváme zásilky na depu Zásilkovny (což jako e-shop z Jablonce, kde Zásilkovna depo nemá, nepodáváme), jsme při zásilce na pobočku Zásilkovny na ceně 64 Kč.
- Existují zvláštní příplatky, jako například palivový příplatek (při průměrné ceně nafty 38 Kč se jedná o 9%) či mýtný příplatek (+2,10kč) . Jsme na ceně 71,60 Kč.
- To je cena bez DPH, kterpu my zaplatit musíme, ovšem jelikož sami nejsme plátci DPH, nemáme z čeho si ji odečíst. K cenám tedy musíme připočíst 21%. Momentálně jsme tedy na ceně 87 Kč.
- Objednávku musí někdo do něčeho zabalit. Doba obálek a krabic za korunu je dávno pryč. Dále už lepší nepočítat kompletní součet.

- Vzhledem k zaměření na Geocaching je naše cílová skupina potencionálních zákazníků početně omezená. Ani omylem tak nesplňujeme (a nebudeme splňovat) nutný měsíční počet zásilek pro to, aby svozy probíhaly přímo u nás. Musíme tedy jet se zásilkou na podací místo, kde pokud budeme počítat pouze benzín, je to dalších 9 Kč za jednu cestu. Obvykle tedy tak 4,50 za jednu zásilku. 
Tolik tedy ve zkratce k poštovnému a balnému. Určitě bychom byli raději, pokud by to šlo levněji, ale bohužel to nelze. Ještě dodejme, že ne vždy se dá poslat objednávka za tu nejnižší cenu. Například pokud má balíček přes 5kg (130 petek) nebo součet tří stran balíčku přes 120cm (8× Lock&lock 3,9l), už náš výdaj za zaslání balíčku na pobočku Zásilkovny činí přes 130 Kč.

 

Kde můžu koupit samotné trackovací číslo?

Samotný trackovací kód nemůžete legálně koupit nikde. Při nákupu kódů u Geocaching HQ se každý odběratel (většinou geocachingový obchod) zavazuje, že kódy využije pouze na výrobu předmětů se schváleným designem, tedy že samotné kódy nebude dále přeprodávat. Za porušení tohoto bodu hrozí odebrání licence pro nákup, což v žádném případě nechceme riskovat. Několik českých geocaching shopů toto však vědomě riskuje. Jedná se o e-shopy, které nevyrábějí vlastní putovní předměty, a tak pro ně přijít o licenci na nákup kódů u Geocaching HQ nebude příliš zatěžující. Tedy ač nelegálně, v některých e-shopech je možné koupit samotné trackovací číslo. Rozhodně je zde však nebudeme jmenovat, či na ně odkazovat.

 

Je možné poslat objednávku i na Slovensko?

Ano, i tuto možnost nabízíme, konkrétně možnost zaslání na pobočky Packeta.sk.

 

Je možné objednávku poslat na dobírku?

Pouze po předchozí domluvě. Procento vratek se neustále navyšovalo, až jsme v září 2022 (při 12,5%) přestali tuto možnost standardně nabízet.