Adventures nově umožňují fotky k recenzím

19.11.2022 | Blog | Ondra

V aplikaci pro Adventures je opět něco nového. Jak už si určitě někteří z vás všimli, ke svým recenzím sérií můžete nově nahrát až pět fotografií. A to včetně těch již dávno napsaných.

Co jsou to ty recenze?

Jedná se obdobu klasických logů u běžných keší. Jakmile dokončíte nějakou celou sérii, nabídne se vám možnost vytvoření recenze. Sérii můžete zhodnotit patřičným počtem hvězdiček od jedné do pěti, napsat k ní pár slov a nově i nahrát fotografie. Vaše recenze je následně dostupná všem hráčům.

Jak najdu svou recenzi a přidám k ní fotky?

Na recenze se nelze dostat jiným způsobem, než skrze danou sérii v oficiální aplikaci. Tu si můžeme najít na mapě s pomocí filtru "Stav dokončení > Dokončeno". U konkrétní série pak klikneme na "(počet) recenzí", jako první se nám objeví právě ta naše. Kliknutím na symbol tužky v pravém horním rohu můžeme své hodnocení upravit a přidat k němu fotky.

Co když ta série už neexistuje, nebo nevím kde byla?

V takovém případě se na ni lze dostat skrze seznam vámi nalezených Adventures. Recenzi takto můžeme napsat třeba i k megaeventovým labkám z Geoskořápek 2013. Otázkou je, k čemu by to bylo. Recenze u Adventures mají už podle svého názvu sloužit k tomu, aby se lovci mohli rozhodnout, zda na takovou sérii vyrazí. A těžko čekat, že by někdo vyrážel na sérii již neexistující, nebo že by před lovem pročítal několik let staré recenze.


K recenzím Adventures lze nově nahrávat fotografie. Zobrazují se pouze na 90% šířky displeje.

To není deníček?

Hráči berou recenze trochu jinak, než jaké jsou představy Geocaching HQ. To si představuje recenze zhruba následující:

Série provází krásným historickým centrem Liberce. Pro absenci pouličního osvětlení u čtrtého stanoviště doporučuji odlov za světla. Při obejití schodů mezi třetím a čtvrtým stanovištěm vhodné i pro vozíčkáře.

Zatímco realita je zhruba takováto:

Odloveno cestou od zubařky. Ujel mi autobus, tak jsem si zašla v prvním sněhu něco odlovit. Díky za labky!

V takovém případě se recenzím například u již neexistujících sérií rozumět dá. Ale - zatímco fotky na Geocaching.com se nahrávají v jejich plné velikosti a lze si je z webu opět v plné velikosti stáhnout, otázkou je, jak to je v případě Adventures. Námi nahrané fotky se totiž nezobrazují (alespoň zatím) v žádné galerii, ale pouze v dané recenzi. A v té se nám nabízí jediná možnost - otevřít fotku ve velikosti na 90% šířky našeho displeje. Žádná možnost jejího přiblížení, žádné tlačítko pro její stáhnutí. Nahrané fotky tak mohou sloužit v podobě miniatur pro vytvoření nějaké představy, jak to na daném místě vypadá. Ideální pro recenze, ovšem pro účely skladování fotografií z cest poměrně nevhodné.
Je také dobré mít na paměti, že představy HQ jsou jiné - a tak se jednou můžeme dočkat třeba i "vytrhání stran našeho deníčku". Takovým příkladem mohou být třeba labky z akce I <3 Geocaching z února 2014: v seznamu nálezů vidíme pouze název labky a datum odlovu. Ovšem kde labka byla, kdo ji založil či jaký byl její listing, to na webu dnes už prostě není.