V aplikaci pro Adventures je opět něco nového. Jak už si určitě někteří z vás všimli, ke svým recenzím sérií můžete nově nahrát až pět fotografií. A to včetně těch již dávno napsaných.
Jedná se obdobu klasických logů u běžných keší. Jakmile dokončíte nějakou celou sérii, nabídne se vám možnost vytvoření recenze. Sérii můžete zhodnotit patřičným počtem hvězdiček od jedné do pěti, napsat k ní pár slov a nově i nahrát fotografie. Vaše recenze je následně dostupná všem hráčům.
Na recenze se nelze dostat jiným způsobem, než skrze danou sérii v oficiální aplikaci. Tu si můžeme najít na mapě s pomocí filtru "Stav dokončení > Dokončeno". U konkrétní série pak klikneme na "(počet) recenzí", jako první se nám objeví právě ta naše. Kliknutím na symbol tužky v pravém horním rohu můžeme své hodnocení upravit a přidat k němu fotky.
V takovém případě se na ni lze dostat skrze seznam vámi nalezených Adventures. Recenzi takto můžeme napsat třeba i k megaeventovým labkám z Geoskořápek 2013. Otázkou je, k čemu by to bylo. Recenze u Adventures mají už podle svého názvu sloužit k tomu, aby se lovci mohli rozhodnout, zda na takovou sérii vyrazí. A těžko čekat, že by někdo vyrážel na sérii již neexistující, nebo že by před lovem pročítal několik let staré recenze.
Hráči berou recenze trochu jinak, než jaké jsou představy Geocaching HQ. To si představuje recenze zhruba následující:
Zatímco realita je zhruba takováto:
V takovém případě se recenzím například u již neexistujících sérií rozumět dá. Ale - zatímco fotky na Geocaching.com se nahrávají v jejich plné velikosti a lze si je z webu opět v plné velikosti stáhnout, otázkou je, jak to je v případě Adventures. Námi nahrané fotky se totiž nezobrazují (alespoň zatím) v žádné galerii, ale pouze v dané recenzi. A v té se nám nabízí jediná možnost - otevřít fotku ve velikosti na 90% šířky našeho displeje. Žádná možnost jejího přiblížení, žádné tlačítko pro její stáhnutí. Nahrané fotky tak mohou sloužit v podobě miniatur pro vytvoření nějaké představy, jak to na daném místě vypadá. Ideální pro recenze, ovšem pro účely skladování fotografií z cest poměrně nevhodné.
Je také dobré mít na paměti, že představy HQ jsou jiné - a tak se jednou můžeme dočkat třeba i "vytrhání stran našeho deníčku". Takovým příkladem mohou být třeba labky z akce I <3 Geocaching z února 2014: v seznamu nálezů vidíme pouze název labky a datum odlovu. Ovšem kde labka byla, kdo ji založil či jaký byl její listing, to na webu dnes už prostě není.