7 funkcí Geocaching.com, o kterých možná ještě nevíte

7.12.2021 | Blog | Ondra

Web Geocaching.com má spoustu funkcí, přičemž o některých z nich mnozí nevědí. Do dnešního článku jsme vybrali sedm funkcí, které už jsme na našem blogu zmínili (či tak uděláme v brzké době), ale přesto o nich ví málokdo.

 

Kterou keš jsem našel 19.února 2011?

Tuto otázku, nejspíš však s jiným datem, jste si už určitě někdy položili. Ono takové dohledání není vůbec složité, ač je pravda, že je trochu časově náročné. Na svém interním profilu máme v levém menu nabídku Logs, na kterou si však mnozí služebně starší hráči netroufnou kliknout. Dříve totiž daná nabídka vedla na stránku, která vám vypsala všechny logy, které jste kdy napsali. Tedy mnohdy nevypsala, neboť pokus o načtení tisíců logů na jedné stránce mohl vést k pádu prohlížeče. Dnes však již tento odkaz směřuje jinam - na stránku geocaching.com/my/geocaches.aspx, která kromě logů z posledního měsíce obsahuje také kalendář ve své pravé části. Stačí se tedy proklikat na dané datum (bohužel, datum deset let zpětně znamená 120 kliknutí na šipečku u názvu měsíce, přičemž stránka se po každém kliknutí načítá celá znovu) a zobrazí se vám logy napsané v daný den. I když je tu i jiná možnost - vytvořit si odkaz s parametrem date=rok-měsíc-den (např. https://www.geocaching.com/my/geocaches.aspx?date=2011-02-19)

 

Po deseti měsících mi zmizely listingy pro chystané keše. Jsou všechna data z těchto listingů ztracená?

Nejsou! K jejich zobrazení použijeme stejnou stránku, tentokrát však musíme ručně dopsat do její adresy parametr archived=y, kompletní adresa tedy bude geocaching.com/my/geocaches.aspx?archived=y. Pod kalendářem v pravé části stránky vidíme za běžných okolností seznam námi nepublikovaných, avšak ještě nearchivovaných keší. S tímto parametrem se už v šedém obdélníčku ukáží i již archivované listingy.

 

Dají se vyhledávat archivované keše?

Ale jistě! Nové vyhledávání to narozdíl od toho starého umí a není to nijak složité. Stačí si nastavit filtrování jak potřebujete a na konec adresního řádku přidat parametr a=1. V příkladu se zobrazují všechny archivované listingy v Libereckém kraji. Tlačítko pro zobrazení na mapě nám však v tomto případě fungovat nebude.

TATO FUNKCE PO UPDATU WEBU Z 9.2.2022 MOMENTÁLNĚ NENÍ DOSTUPNÁ.

 

Jaký má ten člověk přesný nick?

S někým jste lovili a představil se vám pouze částí nicku? Vyhledávač profilů hráčů na adrese geocaching.com/find má zabudovaný našeptávač, takže vám s každým dalším napsaným písmenem bude nabízet různé možnosti existujících nicků.

 

Můžu jako běžný člen zalogovat premiovou keš?

Ano, musíte však znát její GC kód. Adresu logovacího formuláře si pak musíte sami vytvořit v tomto stylu: https://www.geocaching.com/play/geocache/gc12345/log

 

Kde jsou nějaké putovní předměty?

Před pár lety do provozu uvedené nové vyhledávání už u keší nezobrazuje, zda je v nich vložený nějaký trackovatelný předmět. Pokud však jste PM, můžete si mapu nejbližších putovních předmětů k vašim domovským souřadnicím zobrazit na geocaching.com/geocoin.

 

Chci mít pěkně barevný listing, mohu změnit i barvu textu v menu?

Ano! Stačí na konec hintu vepsat anglický název barvy v hranatých závorkách, stejně jako když v hintu chcete uvést nápovědu která se nemá šifrovat skrze ROT13 (například tedy [red], [blue], [green], ...). A klidně i před něj, pokud chcete mít obarvený i hint.


Listing obarvený na červeno.