Výroba podkladu pro CWG

Co udělat, pokud si chceme sami udělat počítačový návrh na naše CWG? Pokud nemáme program CorelDRAW, můžeme využít online Generátor CWG motivů.

 

Pokud jej máme, budeme vycházet z této šablony.

 

Klikneme na položku NICK či název a přepíšeme ji na náš nick používaný na webu geocaching.com, případně název keše/série keší/eventu. Dle pravidel za svůj nick můžeme přidat slovní spojení & spol nebo & team. Také si můžeme vybrat, zda jej napíšeme normálně či KAPITÁLKAMI. Následně na text klikneme, s držením klávesy Shift klikneme na modrou kružnici, z horní nabídky klikneme na Text a zvolíme Přizpůsobit text osnově.


Měnit písmo stejně jako spodní nápis CZ GEOCACHING není povoleno, zadní strana je předem určená, takže už nám zbývá pouze vymyslet nějaké logo. To si můžeme buď přímo nakreslit, nebo najít kdekoliv na internetu (jako černobílou bitmapu) a následně v Corelu (nebo programem Inkscape) převést na křivky. Následně jej umístíme do volného místa, soubor uložíme (ve verzi 11 a nižší), a při odesílání objednávky následně nahrajeme na server.

 

O výrobu se nám pak již postará výrobce, stejně jako o zařazení do katalogu a související zaplacení poplatku.

Design CWG poskytli jeho autoři Poník a JPAgeo za podmínek uvedených na oficiálních stránkách CWG.