Jak poznám, že jste přijali moji objednávku?
Na e-mail vám příjde shrnutí objednávky. Pokud máte svůj e-mail u Googlu (@gmail.com), patrně

bude ve složce SPAM koš. Jestliže není ani tam, objednejte prosím skrze náš e-mail.

 

Proč ještě není mé CWG v katalogu?
CWG zasíláme ke správcům katalogu když se jich nashromáždí více, obvykle jednou za dva měsíce. Tam následně čekají zhruba další dva měsíce na to, než jsou správci do katalogu zadána. Nemusíte se však bát, do katalogu se vaše CWG dříve či později určitě dostane.
Konkrétní příklad: CWG Západ slunce z Kopaniny bylo vyrobeno 25.1., ke katalogizaci zasláno

1.3. a do katalogu přidáno 26.4.

 

Chci si objednat něco přímo z e-shopu Groundspeaku a ten mě odkazuje na své distributory. Nikdo z nich však mnou hledanou věc v nabídce nemá.
Nedá se nic dělat. Všichni distributoři jsou omezeni minimální výší ceny objednávky, kterou musí u Groundspeaku vytvořit, nemluvě o zrovna nemalé ceně poštovného. Proto naskladňují zboží ve velkém zhruba jednou za rok a pokud se pak objeví v nabídce Groundspeaku na dva měsíce například nějaký geocoin, není divu že nikdo z distributorů nebude kvůli jednomu geocoinu znovu naskladňovat věci, kterých má skladem ještě plno.

 

Nechci aby manželka věděla, že si něco objednávám. Je možné si zboží nechat poslat balíkem na poštu?
Ne i ano. Služba zvaná Balík Na poštu nám příjde zbytečně drahá, vyplatí se spíše u objemných balíků. Existuje však málo známý způsob zvaný poste restante. Stačí při vyplňování dodací adresy uvést namísto ulice a čísla popisného "poste restante". Zásilka v takovém případě zůstane k vyzvednutí na poště dle uvedeného směrovacího čísla. Zda je zásilka již na poště si můžete ověřit zadáním sledovacího čísla zde a k vyzvednutí zásilky pak budete ještě potřebovat občanský průkaz. Více informací je k dispozici na p-test.cz.

 

Máte v nabídce i Premiové členství na Geocaching.com?

Nemáme. Jako distributoři máme na nákup možnost pouze drobné slevy, takže by u nás roční premiové členství stálo přes 1 000kč. Doporučujeme tedy zakoupit toto členství s platbou kartou přímo přes Geocaching.com.

 

Vyrábíte i barevná CWG?

Ne. Jejich výroba zcela nesplňuje podmínky pro CWG (barva není přírodní materiál a vzor pro CWG nebyl za tímto účelem poskytnut). Jejich výrobu v Česku nabízí jeden výrobce, ale my tuto činnost považujeme za nelegální honbu za výdělkem a nebudeme se k takovému chování snižovat.

 

Proč není možné při osobním odběru zaplatit v hotovosti, jak je to jinde obvyklé?

Museli bychom si kvůli pár objednávkám investovat do EET pokladny.

 

Nemám bankovní účet, dá se zaplatit i jiným způsobem?

U některých typů dopravy lze zvolit platbu na dobírku. V případě osobního převzetí na provozovně či doručení e-mailem taková možnost není - poslat peníze na účet však lze i v hotovosti, a to na kterékoliv pobočce České Pošty prostřednictvím poštovní poukázky A. Taková platba je v případě zasílané částky do 5000kč zpoplatněna částkou 39kč (informace z ceníku České Pošty platného k 1.1.2020).